Forum je namenjen za zabavu i druženje!

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Tenis :)

Go down 
AuthorMessage
Ivana
Admin

PostSubject: Tenis :)   Tue Dec 29, 2009 3:32 am

Sve novosti o tenisu na jednom mestu xD

Nešto više o tenisu na

http://sh.wikipedia.org/wiki/Tenis

Admin

PostSubject: Re: Tenis :)   Tue Dec 29, 2009 3:48 am

Ana: Zar vam naši uspesi ne znače ništa!?

Ana Ivanović ne odustaje od ideje da dovede WTA turnir u Beograd, ali je nervira što se stvari ne pomeraju sa mrtve tačke.

Samo Ana Ivanović, Jelena Janković i ostali srpski teniseri znaju kako je teško doći do svetskih visina u zemlji u kojoj nema osnovnih uslova za treninge, u kojima se ne ceni mnogo individualni uspeh...

Oni su uspeli u tenisu, jednom od najbogatijih i najprestižnijih sportova na svetu, ali se u Srbiji nije mnogo pomaklo unapred, što se tiče uslova za nove Ane, Jelene...

"Slažem se da je sramota da uslovi za treninge još nisu mnogo unapređeni u Beogradu. Nije tajna da ja želim da pomognem dolazak WTA turnira u Beograd, ali moramo da budemo strpljivi, jer u ovom trenutku nema slobodnog mesta u kalendaru", rekla je Ana, a prenosi "Sportski žurnal".

Ana se uveliko priprema da se vrati na teren posle tromesečne pauze, a već sledeće nedelje gledaćemo je na turniru u Brizbejnu (tvrda podloga, 220.000 dolara).

Srpska teniserka, koja 2009. godinu završava kao 21. na svetu, kaže da je uzbuđena zbog učešća na turniru u Brizbejnu i da jedva čeka da se vrati na teren.

"Nedostaje mi teren...Imala sam najdužu pauzu u karijeri. Pokušavam da dođem na turnir bez velikih očekivanja, ali znam da imam potencijal za odličan rezultat", kaže Ana.

Odmah posle Brizbejna Ana će igrati na prvom grend slem turniru u sezoni - Australian Openu.

"Moj cilj je da osvojim titulu, ali umesto da razmišljam o tome, ja se koncetrišem na pripreme...Bar deset teniserki može da trijumfuje. Sestre Vilijams, Klasjters, Enan, Dementijeva...Biće izuzetno uzbudljiv turnir, to je sigurno", izjavila je Ana.

(MONDO)

Admin

PostSubject: Re: Tenis :)   Tue Dec 29, 2009 3:52 am

Najjači sastav za Ruskinje

Selektor Srbije uputio pozive najboljim srpskim teniserkama i očekuje da će sve igrati u 1. kolu Svetske grupe A Fed kupa.

I dok najbolje ruske teniserke u kalendarima za 2010. nemaju gostovanje u Beogradu (Dinara Safina i Marija Šarapova), selektor Srbije Dejan Vraneš zadovoljno trlja ruke u iščekivanju meča 1. kola Fed kupa Svetske grupe A, koji će se 6. i 7. februara igrati u Beogradskoj areni.

Vraneš je već uputio pozive najboljim srpskim teniserkama, Jeleni Janković, Ani Ivanović, Bojani Jovanovskoj i Ani Jovanović, kao i rezervama, talentovanim Aleksandri Krunić i Tamari Čurović. Nema dilemu da će se sve odazvati pozivu.

"Siguran sam 99 odsto da ćemo protiv Rusije igrati u najjačem sastavu. Ipak, ostavićemo dozu rezerve, jer do meča ima još mesec i po", izjavio je Vraneš za "Žurnal".

Selektor reprezentacije Srbije nije siguran protiv koga će igrati njegove izabranice.

"Rano je o tome govoriti, jer je prethodno na programu Australijan open. Spremni smo na razne kombinacije, a najavljene su Klejbanova i Pavljučenkova. Sigurno je i da će jedna od jačih teniserki biti u sastavu, Dementijeva, Vesnina ili Zvonareva", dodao je Vraneš.

Ulaznice za duel Srpkinja i Ruskinja već su u prodaji.

(MONDO, foto MN Press)

PostSubject: Re: Tenis :)   Sat Jan 23, 2010 3:05 am

AO: Nole lako do osmine finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nadmoćno se plasirao u osminu finala na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu. Đoković je rano jutros po našem vremenu u trećem kolu igrao protiv Denisa Istjomina iz Uzbekistana i pobedio ga u tri seta, sa ubedljivih 6:1, 6:1, 6:2 za 96 minuta igre.

Đoković je jedini preostali predstavnik Srbije u pojedinačnoj konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Australije, a njegov naredni protivnik je Poljak Lukaš Kubot.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Tenis :)   

Back to top Go down

Tenis :)
Back to top 
Page 1 of 1